Parozábrany

Parotěsné folie - proč jsou tak důležité

únik teplaIzolace mezi krokvemi, parozábrany a izolační dvojskla jsou prostředky, které byly před 30 lety prakticky neznámé. Energetická krize a dramatický růst ceny ropy v 70. Letech zvýšily zájem lidí o problematiku úspor energie. Dříve nebyly obývané prostory zdaleka vzduchotěsné, topení však bylo levné. Sušší vzduch proudil do domu a vlhký vzduch proudil ven. Dnes je snaha o co největší úsporu tepla a izolační vrstvy, které nám toto zajišťují je třeba chránit před nežádoucím působením vlhkosti nejen zvenčí, ale i zevnitř.

Parotěsná zábrana - důležitá ochrana tepelné izolace

  • přispívá k zachování dlouhodobé funkce tepelné izolace
  • zabraňuje kondenzaci vody v izolačních vrstvách
  • představuje účinnou obranu proti pronikání páry
  • zadržuje teplo v interiérech
Množství vodních par, které se v průběhu dne uvolňuje do průměrného obyvatelného prostoru, je velmi vysoké. Vaření, horké sprchy a koupele, praní prádla, dokonce i rostliny v květináčích zvyšují vlhkost vzduchu. K tomu se přidávají vodní páry vydechované lidmi (a to nezmiňujeme příspěvek od domácích miláčků, jako jsou kočky a psi). Jenom během noci se uvolní do vzduchu až půl litru vody na osobu. V průměrné domácnosti sestávající ze 3 lidí se to rovná 12 litrům vody v průběhu 24 hodin.

KondenzaceKondenzace je mlhovité srážení kapiček vody na předmětech. Tvoří se, když se teplý, vlhký vzduch setká se studeným povrchem. Teplý vzduch může pojmout podstatně více vodních par než studený vzduch. Takže když se teplý vzduch ochladí, uvolní určité množství vody právě na studený povrch.

PORADENSTVÍ ZDARMA
Tel.: 604 320 813

E-mail:
info@suche-stavby.cz

» Zavoláme Vám «

Momentálně realizujeme
Aktuality
Jsi zkušený, loajální... neváhej a přidej se!
Chtěli by jste vidět naše řemeslníky při práci. Nevíte jak probíhá montáž. Přijďte se podívat přímo na stavbu.