Jak vybírat

Okna Velux

Budování nových obytných prostor je téma velmi aktuální. Pokud se i vy zaobíráte touto myšlenkou, přinášíme vám několik dobrých rad a upozornění, na co byste měli myslet a čeho byste se měli vyvarovat.

Praktické rady při výběru okna na velux.cz

Kolik oken potřebuji?

Firma VELUX, která má s obytnými podkrovními prostory víc než šedesátileté zkušenosti, doporučuje, aby prosklená plocha oken odpovídala 10-20 % plochy podlahy místnosti. K tomu, abyste zvolili správnou velikost a počet oken, je také dobré uvažovat v širších souvislostech z hlediska architektonického pojetí interiéru. Svoji významnou roli hrají nejrůznější aspekty, například symetrie místnosti, vzhled a atmosféra podkroví.

Dřevo nebo polyuretan?

Střešní okna VELUX dodáváme ve třech povrchových úpravách.
Dřevěná okna jsou upravena vodou ředitelným lakem v jedné nebo dvou vrstvách, který chrání vnější povrch okna.
Polyuretanová okna s dřevěným jádrem nevyžadují údržbu a jsou obzvláště vhodná do místností s vyšší vlhkostí a tam, kde s interiérem lépe koresponduje jejich bílá barva a elegantní vzhled.

Manuální nebo elektrické?

Je zřejmé, že dálkové ovládání vám umožní velmi jednoduchou manipulaci. Hodí se zejména pro hůře dostupná okna. A pokud se rozhodnete namontovat více než jedno okno, je použití elektrického ovládání opravdu na místě. K elektrickému ovládání okna můžete navíc doplnit vnitřní i vnější zastiňovací doplňky. V tom případě jsou nejlepší volbou okna INTEGRA, protože u tohoto výrobku jsou veškeré vodiče zabudované a okno stačí pouze zapojit do zdroje proudu.

Výklopné nebo kyvné?

Kyvná okna umožňují lepší využití prostoru pod oknem. Držadlo je ergonomické a umístěné na snadno dosažitelné vrchní straně okna. Výklopná okna mají ovládací kličku na spodní straně křídla a jsou optimální v případě, že je okno umístěné ve střeše s mírným sklonem, nebo ve větší výšce. Výklopná okna se otvírají ven a poskytují neomezený výhled.

Jaké zasklení?

Energeticky úsporná dvojskla VELUX poskytují jak snížení tepelné ztráty, tak dobrou zvukovou izolaci. Díky speciální technologii výroby („warm edge") se také snižuje možnost kondenzace par v chladných klimatických podmínkách. Díky vyspělým technologiím mají střešní okna VELUX obecně velmi dobré tepelně izolační vlastnosti vyjádřené nízkými hodnotami součinitele prostupu tepla (U).

Dekorovat, stínit?

Užitné vlastnosti střešních oken VELUX také pozitivně ovlivňují originální dekorativní a zastiňovací doplňky. Díky jedinečnému způsobu uchycení je jejich montáž velice snadná. Stačí je jednoduše přicvaknout na jejich místo. S doplňky VELUX si můžete vytvořit výjimečné soukromí, vychutnáte si příjemný stín anebo naprosté bezpečí.

PORADENSTVÍ ZDARMA
Tel.: 604 320 813

E-mail:
info@suche-stavby.cz

» Zavoláme Vám «

Momentálně realizujeme
Aktuality
Jsi zkušený, loajální... neváhej a přidej se!
Chtěli by jste vidět naše řemeslníky při práci. Nevíte jak probíhá montáž. Přijďte se podívat přímo na stavbu.